How much does it cost to make up English lessons?
How much does it cost to make up English lessons? The price provided by "I want full marks" is the market price of objective extracurricular tutoring and tutoring. The specific price will fluctuate according to the objective factors such as the city, distance, course difficulty and tutorial time, but it will not change much. Full-time teachers (1) Pre-school to Grade 5: 80- 120/ hour (2) Sixth to 8th grade: 90- 140/ hour (3) Ninth to Senior Two:100-1hour. Hour (2)6-8: 50-90/ hour (3)9-2: 60- 100/ hour (4)3: 70- 120/ hour. Pre-school for contracted teachers (1) -5: 90.