W 1=0.5mv^2-0
Δ T2, w2 = 0.5m (2v) 2-0.5mv2 =1.5mv2 > w1
According to the momentum theorem, the constant force impulse is equal to the increment of the momentum of the object, and the constant force impulse is at the first time.
I 1=mv-0, the second I2=m(2v)-mv=mv=I 1.