The canteen has three floors and one floor, and the average price is around 3 yuan.
On the second floor, we mainly serve baked rice, rice rolls, pasta, French fries and hamburgers, with an average price of 5 yuan.
Three layers of cooking, including fried rice, cooking, noodle soup, fried noodles and so on. Average price 5 yuan.
Xing 'an Supermarket: It's expensive. You can use the campus card.
Hu Ming Supermarket: There are many snacks and the prices are good.
Everyday snack house: There are many imported snacks, which are not too expensive.
If you rent a house on campus, 1200 to 3000. But you don't have to live in a dormitory.
There won't be many miscellaneous expenses. However, Jinan University is very small.
The back door like fruit is cheaper than the South Garden.