Our canteen can also burn vegetarian dishes to the same taste. It is said that the same prepared seasoning was put in. Jiaozi is not expensive for five or six yuan a bowl. The above problem is that basic girls do not have enough to eat. A bowl of wonton is eight yuan, which is about the size of the big wonton I ate in Hangzhou. Bite by bite (why do I know so much, because I often eat: 1. I hate instant noodles and often have to go to the canteen in a hurry. 2. No one else eats, so queue up quickly. )
I think it is understandable to choose instant noodles ... except for people like me who don't like instant noodles. ...
PS: Boiled water is added to every meal. I can't help it if it tastes bad. Cheap. At school, vegetarian dishes cost three yuan a spoonful and meat dishes cost five yuan a spoonful. Rice is seventy cents. Aunt's hand shaking is a problem, but why give girls and boys half a spoon? So there are fewer girls in our school for a reason.
(Finally: Boys are all new dormitories, new beds and new equipment. Air conditioning, electric fan and private bathroom. Girls live in the old dormitory, there is no electric fan, and the air conditioner is still broken. The floors are all cement blanks. You should go to the collective bathhouse to take a bath and go out to freeze into a dog in winter. Girls live in one and a half buildings, and each dormitory can't accommodate two or four people. Ba Jian nan sheng dormitory ...
The above sentence is true, not empty talk. I'm really upset. After all, I am a girl. But there is absolutely no deviation in the description.